Europoslanec Tomáš Zdechovský podpořil činnost Diakonie Broumov.

 

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) navštívil dne 11.4.2019 na základě žádosti vedení Diakonii Broumov. Hlavním důvodem návštěvy byla žádost o pomoc s řešením otázek podpory činnosti Diakonie.

Diakonie Broumov se snaží svojí veřejně prospěšnou činností a materiální pomocí pomáhat občanům v obtížných životních situacích. Ekologickým zpracováním textilu vytváří pracovní příležitosti, ale hlavně podstatnou měrou přispívá k ochraně životního prostředí.

Přesto se potýká s řadou systémových problémů oběhového hospodářství, které není schopna sama, bez podpory státu, vyřešit.

Pan Zdechovský se podrobně seznámil s celou problematikou, navštívil jednotlivá pracoviště a slíbil podporu a pomoc do budoucna.

 

Panu předsedovi jsem dal konkrétní jména a kontakty na krajské i ministerské pracovníky, kteří mají oblast na starost, a zároveň mu poradil, kde má žádat o další peníze. Činnost broumovské diakonie je velmi záslužná a bylo by mi líto, kdyby skončila. Je ale naprosto nutné nalézt systematické řešení a vyzývám proto vládu, aby se situací začala okamžitě komplexně zabývat!“ vyzývá Zdechovský.
(tisková zpráva: http://www.zdechovsky.eu/novinky/europoslanec-zdechovsky-resil-nedostatek-penez-v-broumovske-diakonii

 

Za podporu panu europoslanci moc děkujeme.